NOfemine

Dovolujeme si vás pozvat na autorskou výstavu keramiky a porcelánu Petra Vlčka a Michaela Frančeho. Výstava proběhne v prostorách Vinárny 2deci, Výstava U Hráze 455/23, 100 00 Strašnice 16. 5. – 30. 6. 2017. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 16. 5. od 18h.

Oba autoři se setkali již při studiu na SUPŠ v Bechyni. Oba zde studovali odlišné obory – Keramika X Průmyslový design. Jejich bližší spolupráce nastala až v ateliéru Sochařství – Keramiky na FUD při ZČU v Plzni. Zde tvořili „hlavní mužský element“ mezi většinovou ženskou společností. NOfemine.
Michael Franče
Experimentuje s předem danými a mnohdy hotovými objekty masové kultury, které se pomocí materiálu – většinou porcelán, snaží pozdvihnout na objekty zcela jiného účelu a významu. Porcelán mu umožňuje experiment jak na pomezí barvy tak i prostoru. Infantilní, sériový a mnohdy kýčovité!

Petr Vlček
Pracuje s různými hmotami, ale vždy se v nich objevuje porcelán. Snaží se vytvářet takové objekty, které se neobjevují stále. Zároveň zakomponuje porcelán tam, kde byste to nečekali.

odkaz na událost

 

Napsat komentář