You are currently viewing Triffids

Triffids

2021

porcelán, komaxit, ocel / porcelain, komaxit, steel

Prostředí pro kvalitní život
V izolaci nezbylo než hledat potřebné podněty v omezeném prostředí, lépe se seznámit se sebou samotným a napojit se na zdroje radosti, které se dříve mohly zdát příliš drobnými. Jedním z takovýchto světel přikrášlujících odosobněnou každodennost digitálního propojení se pro mnohé staly dříve často přehlížené pokojové rostliny.
V posledním roce, kdy bylo tolik lidí odtrženo od sebe navzájem, mnoho z nich nalezlo napojení a smysl v péči o křehkou flóru, která je závislá na péči a důslednosti svého člověka. Odměnou za starostlivost rostliny poskytují svému člověku klid v duši, napomáhají proměnit obydlí v osobitý domov a pro mnohé se tyto rostliny stanou jejich osobními průvodci k zamýšlení nad důležitostí otázek kvality půdy, problematičnosti pesticidů, celkovou rovnováhou ekosystému a nezměnitelností přírodních principů. Drobné jednotlivosti ve svém důsledku formují prostředí, ve kterém žijeme.

Květináče Triffids
vycházejí tvarově z předchozího projektu lastONE, nabízí však stabilitu k umístění v prostoru. Nosná konstrukce květináče je pak vyrobena z oceli se zlatou povrchovou úpravou.


An object connecting design and sculpture, combining porcelain, handmade glass and brass with a fragile flora. It is a showcase for your quiet roommates, it creates a protective cover and closed environment, where the plant thrives on what it has at its disposal.

designed by Michael Franče , foto: Vašek Štěch
designed by Michael Franče , foto: Vašek Štěch
designed by Michael Franče , foto: Vašek Štěch